2021 Güzellik Ve Cilt Bakım Tüyoları

2021 Güzellik Ve Cilt Bakım Tüyoları

2021 yılı cilt trendinin başında doğal ve parlayan bir cilt gelmektedir. Doğal ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için neler yapmak gerekir? Cilt bakımının tek başına yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Parlayan bir cilde sahip olmak o kadar da zor değil. Evlere kapandığımız şu sıralarda basit ama etkili bir kaç tüyo ile ışıl ışıl cilde sahip olmak mümkün. Peki, doğal ve bir o kadar parlak cilt için neler yapmalıyız? 2021 Güzellik ve cilt bakım tüyoları konusunu sizinle birlikte inceleyelim.

Su İçmek

Su içmenin hem vücut hem de cilt sağlığı üzerinde saymakla bitmeyecek faydalara sahiptir. Yeterli su içmek cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlar. Kırışıklık problemleri, ciltteki lekeler ve kuru cilt üzerinde oldukça etkilidir. Su cilt hücrelerini tamir ettiğinden dolayı yenilenen cilt hücreleri cildin sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Ayrıca sıcak su buharı yüzdeki gözenekleri açar.

Cilt Temizliği

2021 güzellik ve cilt bakımı tüyoları içinde en önemli olan; cildimizde makyaj olsa da olmasa da cilt temizliğini günlük rutin haline getirmemiz gerekmektedir. Makyaj yapıldığında cilt nefes alamaz ve gözenekler tıkanmaya başlar. Zamanla tıkanan gözenekler büyür, pütürlü ve sağlıksız görünen cildimiz olur. Bu sebeple makyaj mutlaka temizlenmeli ve makyajlı uyunmamalıdır. Temizleme sırasında cilt tipinize uygun malzemeler seçilmeli ve haftada 2 kez peeling yapılmalıdır. Eğer makyaj yapmadıysanız bile gece boyunca veya gün içerisinde gözeneklere yağ birikir. Bu sebeple sabah uyanıldığında veya gece yatarken cilt mutlaka temizlenmelidir.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Medikal ayak bakımı nedir? Nasıl Yapılır?

2021 Güzellik ve Cilt Bakım Tüyoları İçinde Önemli Bir Yeri Olan Nemlendiriciler

Cildin yapısına göre seçilmesi gereken, 2021 güzellik ve cilt bakım tüyoları içinde önemli bir yeri olan nemlendiriciler, cildi makyaj malzemelerine karşı korurken, bir yandan da makyaj için zemin hazırlar. Eğer yağlı ve sivilceli cildiniz varsa nemlendirici seçerken yağsız (free-oil) veya yağ oranı az olan bir nemlendirici seçilmelidir. Kuru cildiniz varsa nemlendirici vazgeçilmez bir yardımcıdır. Daha parlak cilt için her yıkama sonrası veya cildinizin neme ihtiyaç duyduğu her hangi bir zaman nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Ve En Büyük Düşman STRES ’ten Uzak Durun

Pandemi sebebiyle yaşadığımız kaygılar yeme bozuklukları ve birçok erken stres seviyemizi arttırmış ve arttırmaya devam ediyor olabilir. Aşırı stres ciltte kuruluk, ince kırışıklıklar, çizgiler ve cansız görünüm oluştururken erken yaşlanmayı da hızlandırıyor. Stresten uzak duramıyorsanız bile en aza indirmeyi sağlamalısınız.

 2021 yılı güzellik ve cilt bakım tüyoları içinde öne çıkan güzellik anlayışı, doğal ve ışıltılı bir anlayış. Doğal ve parlak duran cilt sağlıklı ve bakımlı bir cilttir. Bu yüzden cildinize özen göstermeli bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Çünkü cildinize ne verirseniz o da size onu verir. Güzel bir cilt için güzel bir bakım önemlidir.

2021 Güzellik ve cilt bakım tüyoları
2021 Güzellik ve cilt bakım tüyoları

Evde Cilt Bakımı

Evde cilt bakımı yapmak için cilt tipinizi iyi bilmelisiniz. Eğer T bölgeniz yağlıysa ve diğer taraflarda pullanma oluyorsa karma bir cilde sahipsiniz demektir. Ama cildinizin her tarafı yağlı ise yağlı bir cildiniz, her tarafı kuruysa ve zaman zaman kaşıntı ve kızarıklık oluyorsa kuru bir cilde sahipsiniz demektir.

Yağlı Ciltler İçin 2021 Güzellik Ve Cilt Bakım Tüyoları

Şimdi gelelim yağlı cilde yapılacak evde bakım uygulamalarına; 2021 güzellik ve cilt bakım tüyoları içinde en şanslı olan bu gruptur. Yağlı ciltler en yavaş kırışan cilt tipidir. Bu cilt tipi için jel nemlendiriciler ve yumuşak fırçalarla ovalamak yeterli olacaktır. Ancak hassas bir cildiniz varsa o zaman elinizle sürmelisiniz cilt temizleme jelini.

Bu İçeriğe Göz Atın!  Sağlıklı ve Gür Saçlar için: Saça Soğan Suyu

Köpürtüp ılık suyla yıkamalı ve yumuşak bir havluyla tamponlama yaparak, yıkama işleminden kalan fazla suyu almalısınız. Asla ovalamadan hırpalamadan kurutmaya özen göstermelisiniz. Yağlı ciltler eğer hassas bir yapıya sahipse alkol içermeyen ama pudra içeren toniklerle sıkılaştırılmalıdır. Ama hassas bir yapıda değilse alkol içeren tonik kullanılabilir. Yine yumuşak bir pamukla tampon yaparak sürülmelidir. En son olarak da nemlendirme aşamasında yine yağlı ciltlere uygun olan hafifi sıvı formda olan bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Kuru Ciltler

Kuru ciltler krem bir temizleme ürünü kullanılmalıdır. Aynı zamanda besleyici olan krem temizleme ürünleri, kuru ciltler için elzemdir. Sonrasında alkolsüz ve pudrasız bir tonik kullanılmalı ve en sonunda yine krem formda olan yağlı bir nemlendirici kullanılmalıdır.

2021 Güzellik ve cilt bakım tüyoları

Karma Ciltler

2021 güzellik ve cilt bakım tüyoları içinde son olarak karma ciltler var. Karma ciltler için özel ayarlanmış olan cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır. Yine temizleme, sıkılaştırma ve nemlendirme aşamalarını uygulamak gereklidir.

Her cilt bakımı sonunda göz çevresi için özel bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bunlar özellikle kazayağı denilen göz çevresi kırışıklarının etkilerini yavaşlatmak için geliştirildiğinden mutlaka kullanılmasını öneriyoruz.

Bir cevap yazın